טנקה מעגן מיכאל  |  Maagan Michael, Israel |  להזמנות 052-3234902

הכנת מדיסין בג או  פאוצ' אינדיאני

July 3, 2017

המדיסין בג  הוא נרתיק קטן מאוד שבני השבטים נהגו לשאת על הצואר או בסמוך לגופם ובו חפצים קטנים ואישיים חפצי עוצמה. אבן קריסטל או אבן משמעותית אחרת, צמחי רפואה, קמע,  וכולי. בתרבות השבטית היתה נהוגה תרבות של הענקת מתנות קטנות מתוך המדיסין בג.

אדם היה נותן לחברו או למארחו משהו מתוך אותו מדיסין באג זו מסורת של דרכי הרפואה  השבטית ומסמלת הכרת תודה ויצירת שפע מעצם הנתינה. זו גם דרך להתחבר למעגל של נתינה קבלה. כל חפץ מסמל ריפוי בעצם הכוונה שלו.

 

התקופה שלנו היא תקופה של שפע רב ומתנה הפכה להיות דבר גדול שנקנה בכסף אך במציאות של חיים בטבע ובפשטות נתינה מתוך המדיסין בג האישי היה דבר מאוד משמעותי וייצג כוונה עמוקה של חיבור .

 

אז לכל מי שרוצה להכין עצמאית או עם הילדים ולא להזמין באינטרנט...זה עובד כך:

 

לוקחים עיגול עור או בד חזק בקוטר 15 ס"מ ורצועת עור או שרוך אחר באורך כ 60 ס"מ מנקבים את העור סביב שולי העיגול כל 3 ס"מ בעזרת מנקב או מספריים ומשחילים את השרוך דרך הנקבים, ניתן להדביק קישוט בתחתית הפאוצ' בעזרת דבק יוהו. ראו תמונה.

אגב גם... על אותו עקרון ניתן ליצור תיק גדול יותר מבד לעטוף מתנה שאינה מתכלה.  

במציאות שלנו אפשר להניח קטעי שיר – עוצמה, מילים מחזקות, אבן, תכשיט קטן משמעותי ונוסטלגי, תלתל , שן או כל דבר שארגיש שמחזק אותי.

בהצלחה

 

נטע אלוני מרכז טנקה

מרכז לסדנאות ברוח השבטית עם תופי הריפוי האינדיאניים

   www.tanka.co.il

052-3234902  

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון פוסטים וכתבות
Please reload

  • Facebook Basic Square
עקבו אחרינו ב:
קרדיטים

"Walk in Balance" by Denean Fire Prayer © 1991 By Permisson Sacred Earth Music – BMI / Etherean Music LLC denean.com/


"Kahawi tha" by Joanne Shennandoah from the CD "Matriach" © 1996 By Permission courtesy of Silver Wave Records, Inc. USA silverwave.com


"Hoogan" from Touch the Sweet Earth by Sharon Burch and 'Track 4" from Fath by Kevin Yazzie courtesy Canyon Records License © 2009-011.All rights reserved www.canyonrecords.com


Circle Of Life (c) With Kind Permission Of J. Reuben SilverBird From His ALBUM "INDIAN CIRCLE"jreubensilverbird.com