טנקה מעגן מיכאל  |  Maagan Michael, Israel |  להזמנות 052-3234902

מה לשחרר ובמה להתחדש: יצירת החוזה עם תשע"ט

August 24, 2017

 

ראש השנה בתפיסה הקבלית  והחסידית  הוא שער חשוב  לכל השנה כולה ולכן  כל כך חשוב איך נצעד בשער הזה....

על פי גישה זו, מה שאדם עושה בראש השנה צובע את כל השנה שעוקבת.

כלומר האופן שבו אבחר להיכנס בשער הוא תמצית. ראש השנה אינו עוד יום...אם אכנס בשער החג בשינה ובטלה ברפרוף באתרי קניות באינטרנט... אלה גם האיכויות  שאמשך אחרי לאורך השנה . הרי זה כמו קטר המושך אחריו את הרכבת. לכן חשוב ליצור כוונה, תוכן ומשמעות.

כל דבר פועם יש בו התרוקנות והתמלאות כמו לב, וכמו תוף שפועם: נקישה הרפיה  .

לכן כדי להכניס איכויות חדשות ראוי לנו שנשחרר מתוכנו  איכויות שסיימו עבורנו את תפקידן. ראש השנה יוכל להיות שער והזדמנות לשחרור הישן, ולהתרת נדרים אישיים:  לשחרר כל מיני נעילות  והרגלים שתוקעים אותנו...  דפוסים ותבניות מחשבה  שהגיע הזמן לשחרר ולאוורר...ולאחר שאנו משחררים את המיותר... להחליט מה אנו יוצקים פנימה שיש בו משמעות מחוייבות וצמיחה .

תהליך של חידוש החוזה מחייב עצירה, התבוננות עריכה מחדש של  סדרי העדיפויות. ולאחר שהתחייבתי לצעוד לקראת הגשמתם עלי לזכור שהדרך והשמחה חשובים לא פחות מההגשמה. 

אספקט נוסף הוא שבתוכנו יש  שתי איכויות: איכות זכרית של הגשמה וצעידה למטרה ואיכות ניקבית של היות קבלה חיבור וחזון. ביחד שתי האיכויות יוצרות את הפעמה (עשייה הרפייה), זו  פעמת החיים, פעמת הלב.  כשאנו מתבוננים בטבע אנו רואים שהכל בטבע פועם... ראש השנה הוא זמן מבורך ליצור מחוייבות, שתיקח בחשבון את שני החלקים  הזכרי והנקבי שבתוכנו לשזור לשנה החדשה חוזה וכוונות שיש בהן גם מחוייבות  להגשמה כמו גם הנאה מהם.

 

איזה שינוי אני רוצה לדייק בחיי לשנה הבאה? 

אכן על התוצאות לא אוכל לשלוט אבל על הכוונה שיושבת בראשי ובליבי אוכל להצהיר בראש השנה. הצהרה זו תקדם אותי ותוביל אותי בדרכי לעצמי ... חשוב שנזכיר לעצמנו שבמשמעות העמוקה זו הזדמנות  לא רק לעסוק במשימות הארציות (שחשובות גם הן...)כמו השנה אסדר את הסלון, אסע לחו"ל ואלמד תוכנה חדשה .. אלא גם בפוקוס על  אהבה, מערכות יחסים, זוגיות, הורות ,מיניות, חלוקת  חופש/עבודה, למידה וחקירת תחומים בתוכי, ייעוד והשפעה לטוב לגופי וסביבתי .

 

ביום ראשון 10 בספטמבר ערב שבטית חודשית נתופף נשיר נשתף ונתחיל תהליך פרידה מהישן ובחירה של החדש

ייערך במרכז טנקה  בהנחיית נטע אלוני ותופי הריפוי האינדיאניים

18:00-21:00 תשלום בדאנה .

נתופף נשיר נשתף ונכין עצמנו לשנה החדשה כראוי.

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון פוסטים וכתבות
Please reload

  • Facebook Basic Square
עקבו אחרינו ב:
קרדיטים

"Walk in Balance" by Denean Fire Prayer © 1991 By Permisson Sacred Earth Music – BMI / Etherean Music LLC denean.com/


"Kahawi tha" by Joanne Shennandoah from the CD "Matriach" © 1996 By Permission courtesy of Silver Wave Records, Inc. USA silverwave.com


"Hoogan" from Touch the Sweet Earth by Sharon Burch and 'Track 4" from Fath by Kevin Yazzie courtesy Canyon Records License © 2009-011.All rights reserved www.canyonrecords.com


Circle Of Life (c) With Kind Permission Of J. Reuben SilverBird From His ALBUM "INDIAN CIRCLE"jreubensilverbird.com