top of page
חיפוש
  • Neta Aloni

כשפסיכותרפיה פוגשת את השמאניזם בתוכנו


תהליכי העצמה וריפוי שלובים בשמאניזם וטקסים ופסיכותרפיה עכשווית.

מיועד לך שמחפשות לדייק את הדרך, ואולי מרגישה קצת חוסר מימוש ואכזבה, לך שרוצה לצמוח מתוך דפוסים מעכבים, להעשיר את ארגז הכלים הטיפולי האישי ובעיקר לך ששומעת את הדהוד תופי הריפוי ומוכנה להתמסר לדרכים השמאניות העתיקות.

הנחיה: נטע אלוני מנחת סדנאות ותיקה מובילה את מרכז טנקה, משלבת עבודה שמאנית עם תופי הריפוי האינדיאניים. בהשכלתה הפורמלית- פסיכותרפיסטית, תרפיה באומנויות.

על מהות התהליך: המציאות המערבית מאתגרת: הקצב מואץ, תחרות,צורך להתבלט בכל תחום. הרבה בחירות שלעיתים מנוגדות זו לזו ודרישה אינסופית לעמוד בלוח זמנים. עם ההתרחקות מהטבע, וההתעטפות בטכנולוגיה נעלמה התמיכה המשפחתית והשבטית ואנשים מתמודדים לבד עם תחושות של בדידות וניכור אין זמן לעיכול...ואין מעגל תמיכה להניח בו את הלב. אנשים רבים חשים מצוקה ואף דיכאון ויש משברים רבים בהורות בזוגיות ובמערכות יחסים. רבים נעזרים בשיטות טיפוליות ופסיכולוגיות שונות כדי להקל על ההתמודדות המורכבת.

במסורות שבטיות היו בשירות הקהילה השמאנים. הם הגישו שירות של חיבור לכוחות הריפוי. עבודתם היתה משולבת בעבודה אנרגטית, טיהור חסימות , ניקוי מרחבים, עבודה עם חלומות , הקשבה , שימוש בטקסי חניכה וטקסי מעבר, מסעות שמאניים לקבלת מסרים, ליווי והתבוננות על המציאות מזוית אחרת, עבודה עם צמחים מעוררי תודעה גבוהה וטקסים שבהם הכוונה מושכת השתלשלות (אור) מלמעלה למטה... העבודה השמאנית היתה מביאה חיבור, חוויה של אחדות, והבנה שהכל קשור בהכל.

במסורות השבטיות האינדיאניות למשל, יש לשמאן אחריות רבה כלפי השבט, כשהיחיד חולה באופן כזה או אחר כל הקהילה חולה. העבודה השמאנית מעלה אותנו למקום של אחדות, והבנה שיש סדר ומשמעות לדברים שמעבר לפרטי. עבודת השמאן היא לגשר בין העולמות. בין עולם ארצי של פיצול ודואליות ועולמות גבוהים של אחדות. יש ליצור חיבור נכון באופן שיביא לאיזון גם בפרטי וגם בכללי. כך מתבהרת הדרך.

ולמה זה רלוונטי לנו? כי בכל אחת ואחד יש שמאן פנימי. וככל שאנחנו מבינים את המושג ריפוי אנו יותר מחוייבים לעצמנו כחלק מהמארג הגדול.

כל חסימה מקלקלת את זרימת החיים ומביאה לבלבול דרך.

הכל בתוכנו וסביבנו ובטבע קשור במערכות יחסים עם עצמינו עם זולתינו ועם הטבע והסביבה. אין דבר שמנותק.

בר הארט בן שבט המסקוג'י מאחרוני השמאנים המסורתיים האינדיאניים שהיתה לי הזכות להיות בקרבתו וללמוד ממנו, כתב בספרו "הרוח היא אימי על דרכי הריפוי השמאניים: "זוהי דרך עתיקת יומין לתקשר עם כוח עליון, כשאתה נמצא במקום מקודש, אתה עצמך הופך מקודש ... כך אנו מוחקים משגיאות העבר את כאבי הלב ואת האכזבות, ממרקים את עצמנו ממש כדי כאילו להיוולד מחדש, לצאת אל העולם ולהטביע עקבות חדשים" (ספר מקור מתורגם לעברית שניתן לרכוש במרכז טנקה)

ה"קליניקה" המשלבת פסיכותרפיה עכשווית ושמאניזם שבטי מאפשרת לבאים בשעריה להיות בבועה מוגנת , לאבד תחושת זמן ולהתמסר בלב פתוח למרחב ריפוי. המרחב התומך כולל אדמה, אש, מים, חום, כוונה, אור ותהליך משולב בתיפוף, לפעמים גם שקט, הקשבה ושירה שבטית . במציאות המערבית אנו מתעטפים בהרבה טכנולוגיה ומתרחקים מעצמנו ומהפשטות.

בואי הצטרפי לתהליך

נטע אלוני 052-3234902

מספר משתתפות מוגבל ומותנה בראיון התאמה(אפשר טלפוני).

העלות 800 שח - 8 מפגשים של 3 שעות.

114 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page