טנקה מעגן מיכאל  |  Maagan Michael, Israel |  להזמנות 052-3234902

מעגל הקשבה: יום צוות שבטי בקצב עכשווי - ולא רק לנשים

October 7, 2017

מעגל הקשבה הוא מודל אינדיאני להידברות ושיח מקדם.

 

זו התנהלות שמתגלה כיעילה מאוד בארגונים. ומאפשר שינוי מיטיב באופן ההידברות הבינאישית ולכן גם מחולל שינוי באקלים הארגוני. במרכז טנקה מתרחשות סדנאות חד פעמיות (כמו גם סדרת מפגשים אצלכם). לתרגול חווייתי ומעמיק בסדנה שלובים גם תופי הריפוי האינדיאניים והתיפוף המשותף והחווייתי של כל הצוות הוא כנדבך נוסף של תרגול להקשבה ושיתוף.

יש מספר כוונות (חוקים)שיוצרים מסגרת בטוחה ומקדמת באופן שכל אחת ואחד מהמשתתפים יכולים להביע עצמם ולהביא זווית נוספת ללא חשש משיפוט. אדם שמרגיש מוקשב ואינו נאבק על מקומו הפרטי מצליח להחזיק עם שותפיו למעגל איזו התעלות שמעבר לפרטי למען הטוב הגבוה יותר. שם נמצאת תחושת שייכות מחוייבות השפעה וריפוי.

השיתוף במודל זה מבוסס על ההבנה שמעגל הוא אופן חשיבה אחר, מהפירמידה הנהוגה במערב. מתפיסת עולם של מעגל נגזרת הזנה הדדית בין היחיד והארגון ויש בה עקרונות של חיבור, זרימה, הבנת לב, אותנטיות וחכמת ה"ביחד".

משתתפי המעגל נעזרים בחפץ דיבור רק הדובר או הדוברת אוחזים בחפץ הדיבור ושאר השותפים קשובים. ההקשבה היא הקשבה מהלב כלומר ממקום פתוח ללא שיפוטיות ובקורתיות.

 

גם הדיבור הוא דיבור מהלב שבו אנו מקפידים לדבר את הרגשותינו בשונה ממחשבות וניתוחים לוגיים כאלה ואחרים. אנו משתפים בגוף ראשון ובלי להאריך יתר על המידה כלומר מדברים את לב העניין. מעגל הקשבה זוהי טכניקה שבטית חכמה ועתיקה שמיושמת כיום בהצלחה בהרבה מסגרות ארגוניות. אנחנו במערב התחברנו אל הטכנולוגיות והתרחקנו קצת מהלב, מהשייכות, מההקשבה ואף מעצמינו. במרכז טנקה נמצאים תופי הריפוי האינדיאניים והתיפוף המשותף החווייתי של כל הצוות שזור גם הוא כנדבך נוסף של הקשבה ושיתוף.

 

צוותים רבים חוו זאת במסגרת יום גיבוש הצוות או כתהליך מעצים ומרפא.

 

נו... אתם מצטרפים?

 

בהנחיית נטע אלוני מנחת סדנאות מנוסה ומובילה בתחומה מאז 1999 עשרות אלפי צוותים חוו את הפעילות הייחודית והחווייתית במרכז טנקה עם תופי הריפוי האינדיאניים.

 

נטע אלוני 052-3234902  

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון פוסטים וכתבות
Please reload

  • Facebook Basic Square
עקבו אחרינו ב:
קרדיטים

"Walk in Balance" by Denean Fire Prayer © 1991 By Permisson Sacred Earth Music – BMI / Etherean Music LLC denean.com/


"Kahawi tha" by Joanne Shennandoah from the CD "Matriach" © 1996 By Permission courtesy of Silver Wave Records, Inc. USA silverwave.com


"Hoogan" from Touch the Sweet Earth by Sharon Burch and 'Track 4" from Fath by Kevin Yazzie courtesy Canyon Records License © 2009-011.All rights reserved www.canyonrecords.com


Circle Of Life (c) With Kind Permission Of J. Reuben SilverBird From His ALBUM "INDIAN CIRCLE"jreubensilverbird.com