טנקה מעגן מיכאל  |  Maagan Michael, Israel |  להזמנות 052-3234902

תוף

June 14, 2016

 

בראי ההיסטוריה האנושית התוף הוא אחד הדברים הקדומים בשירות האדם. השימוש בתוף חוצה יבשות שבטים שפות וגזעים. באורח החיים השבטי, התוף משרת אירועים שונים: לידה, מוות, חתונה, עונות השנה וטקסי מעבר כמו גם לריפוי, מדיטציה, מסעות למציאת חיות כוח, היזכרות באמת שלנו, פירוק חסימות אנרגטיות ועוד. בכל טקס חשוב החיבור לאמא אדמה, זו האימא האמיתית שלנו בראי כל הגלגולים, אמא אדמה מרפאה אותנו בעצם יכולתה לקבל אותנו כמו שאנחנו, קדושים מיוחדים ומופלאים.
ואם נשאל איך הלמות התוף מייצגת את הלמות ליבה של אמא אדמה?


הרי זה מפני שבטבע הכל פועם: הגאות והשפל שבים. הירח המלא והירח החסר בשמיים. אביב פריחה והתרחבות לעומת  סתיו שלכת וצמצום על פני האדמה.
במציאות התרבותית שלנו הצמצום נתפס כדבר שיש לברוח ממנו ולהימנע ממנו אך בהבנת פעימת היקום הצמצום הכרחי משום שצמצום הוא לפני ההתרחבות הבאה. כמו בטבע כמו בלב כמו בתוף.
כל שבטי האדם המחוברים לטבע מתאימים את ההתנהלות שלהם לקצב הפועם, שבט התרבות המערבית התעטף בטכנולוגיה והרחיק עצמו מהפעמה של האחד.


היום יותר מאי פעם זה הזמן שלנו להיזכר להתחבר להבין שכולנו אחד.

התוף עוזר לנו להתחבר.


סוג העור ממנו עשוי התוף וגודל התוף כמובן משנה את הצליל ואיכותו. העורות הנהוגים במסורת האינדיאנית הם עורות של איל הצפון, וזאת בשל איכותו המאפשרת רזוננס יחודי. (חשוב להדגיש כי את האיילים לא מגדלים במכלאות ולכן קשה להשיגם! עונת הציד היא מאוד קצרה ומאוד מוקפדת. נעזרים רק באילים שלא ישרדו את החורף.  במסורת האינדיאנית שהיא תפיסת עולם של מעגל האיל לא מת אלא סגר את מעגל חייו כאייל ופתח מעגל חיים כתוף , הוא ממשיך להיות בשירות  ולהדהד את הריפוי של האחד.

ההשראה שנותן תוף מסוים, קשורה בחיה שעורה מתוח על התוף.

כלומר, החיה היא חלק מה"שיעור" אותו ניתן ללמוד ולתרגל בעזרת התוף. לפני כל תיפוף באופן מטפורי כל אחד שואל את עצמו איזה "שיר" (שיעור) עלי ללמוד היום מהתוף ולתרגל בעזרתו.


ALL TRIBE ONE DRUM
ALL  DRUM ONE TRIBE
ALL ONE TRIBE DRUM
 
לו יהי
הו מיטקויאסין


 

Tags:

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון פוסטים וכתבות
Please reload

  • Facebook Basic Square
עקבו אחרינו ב:
קרדיטים

"Walk in Balance" by Denean Fire Prayer © 1991 By Permisson Sacred Earth Music – BMI / Etherean Music LLC denean.com/


"Kahawi tha" by Joanne Shennandoah from the CD "Matriach" © 1996 By Permission courtesy of Silver Wave Records, Inc. USA silverwave.com


"Hoogan" from Touch the Sweet Earth by Sharon Burch and 'Track 4" from Fath by Kevin Yazzie courtesy Canyon Records License © 2009-011.All rights reserved www.canyonrecords.com


Circle Of Life (c) With Kind Permission Of J. Reuben SilverBird From His ALBUM "INDIAN CIRCLE"jreubensilverbird.com